Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domácí tvaroh


10 l mléka nalijeme do hrnce ( nejlépe nerez ), přikryjeme poklicí a necháme na kuchyňské lince zkysnout. V zimním období kysá mléko déle můžeme je podpořit přidáním chlebové kůrky nebo trochou vinného octa. Nejrychleji zkysne mléko v létě za bouřky. Když je mléko kyselé ( poznáme podle vůně a chuti ), sebereme opatrně z povrchu kysanou smetanu, kterou dáme do lednice ihned vychladit a uchováme ji k dalšímu použití ( na koprovku, křenovku, atd.)
Pak mléko pomalu zahříváme na 40 - 70°C. Čím vyšší teplota, tím je pak výsledný tvaroh tvrdší. Zahřívání musí být pozvolné cca 1 až 2 hodiny ( na elektrickém sporáku zahříváme na nízkém stupni , na plynu je třeba pořídit si dvě litinové plotýnky a dát je na hořák na sebe ).
Po dosažení požadované teploty uvidíme, jak se oddělí tvaroh od syrovátky. Směs tvarohu a syrovátky necháme v hrnci ještě trochu zchladnout. Připravíme si čistý kbelík, dětskou látkovou plenu a prádlovou gumu.
Plenu upevníme gumou na kbelík tak, aby se do ní vešel odkapávající tvaroh.
Tvaroh pomalu na plenu nalijeme.

Obrazek
Tvaroh necháme na pleně odkapat 2-3 hodiny.
Tvaroh opatrně i s plenou vyjmeme a zabalíme do pleny jako bochánek.
Pokud chceme tvaroh úplně měkký a zahřáli jsme ho na nižší teplotu a stačí jej teď přes plenu jen ručně vymačkat.
Tvrdý tvaroh musíme nechat vylisovat. Pokud nemáte po babičce dřevěný žebříček (kolíbku) na lisování tvarohu, můžete položit bochánek do děrované misky a dobře zatížit pomocí hrnců s vodou, které musíte vybrat tak, aby průměrem přikryly bochánek po celé ploše.
K vylisování tvrdého tvarohu je třeba tlak cca 10-20 kg. Pokud chceme mít tvaroh tvrdý, je třeba provádět lisování 6-8 hodin ( nejlépe přes noc ). Při výrobě mléčných výrobků je třeba dobře zachovávat čistotu – prodloužíme tím jejich trvanlivost. Nádobí myjeme nejlépe v myčce na 80°C a plenu vyvařujeme. Nádobí můžeme též dezinfikovat octem.
Z 10l mléka vyrobíme cca 1 kg tvarohu + 9 litrů výborné syrovátky – pije se dobře vychlazená nebo s ní můžeme zadělávat chlebové těsto i těsto na jiné pečivo. z ní také Syrovátkou můžeme též potírat spáleniny, kožní ekzémy a vyrážky, kojící matky ji používají vychlazenou též k obkladům při zánětu prsu.

Obrazek